poniedziałek, 23 stycznia 2017

Poniedziałkowa polecajka #2 Stop parowaniu szyb w samochodzie! Rain X Anti-Fog

Dziś wpis o produkcie, który niekoniecznie kojarzy się z tym, co możecie zazwyczaj tu obejrzeć i o czym przeczytać. Ale pomysł na post podsunął mi Mąż :)

Macie czasami problem z zaparowanymi szybami w aucie? P. walczył z tym problemem długo. Nie pomagało mycie płynami do szyb, płynami do naczyń, pianką do golenia (patent z internetu), pochłaniacze wilgoci, wymiany filtrów w aucie i wiele innych działań. Szyby parowały nam do tego stopnia, że zanim ruszyliśmy z parkingu minąć musiało kilka(naście - w zależności do pogody!) minut. Szukaliśmy różnych specyfików, ale każdy pomagał jednorazowo i na bardzo krótko. Wiele nerwów nas to kosztowało! 

Pewnego dnia w Tesco ujrzałam płyn, o którym dziś będzie mowa. Kosztował niemało, bo za 200 ml trzeba było zapłacić ok. 30 zł. Byliśmy jednak na tyle zdeterminowani, że płyn został zakupiony! Dokupiliśmy ściereczki i pierwsza aplikacja miała miejsce na parkingu :D Wycieraliśmy, wycieraliśmy, a rano stał się mały cud! Auto powitało nas rano przejrzystymi szybami! 

Ale... Aby osiągnąć taki efekt trzeba włożyć w cały proces nieco pracy! Samo przetarcie nie wystarczy - wszystko przetestowaliśmy :)


Cena:
  • 25 - 30 zł

Co obiecuje producent?
  • Zapobiega zaparowaniu szyb i lusterek. Doskonały do użycia na lustrach łazienkowych.

Dostępność:
  • Tesco na dziale samochodowym oraz w internecie. Warto pytać w sklepach z częściami do aut :)Sposób użycia:

Suchą szybę wycieramy ściereczką, na którą wylewamy nieco preparatu. Czekamy do wyschnięcia. Czynność możemy powtórzyć, jeśli nasze szyby wcześniej bardzo parowały. Kiedy szyba będzie już wydawała się sucha, wycieramy wszystko dokładnie nową, czystą ściereczką.

Ważne! Korzystajcie ze ściereczek, które nie zostawiają kłaczków! W żadnym wypadku nie używajcie ręczników papierowych! 

Zalety:
  • skuteczność!!! To pierwszy specyfik, który spełnił w 100% swoją rolę!
  • wydajność

Wady:
  • dostępność
  • cena
  • niezbyt miły zapach (który na szczęście szybko się ulatnia!)

Buziaki!
Wasza O.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...