poniedziałek, 26 maja 2014

Tęczowe cycki.

OSTRZEŻENIE

Jeśli zawstydza/oburza/denerwuje Cię nazwa, nie czytaj/nie oglądaj dalej!


Poniedziałkowy wieczór jest idealny na zajadanie słodkości! Wtorek też, ale to dopiero jutro ;) Powstał dziś galaretkowo - jogurtowo - owocowy. Podałam je bez dodatków... Kiedy położyłam dwa obok siebie, z P. parsknęliśmy śmiechem w tym samym czasie! Przecież to wygląda jak cycki! I to całkiem niezłe... Takie kształtne :D Bita śmietana dodała im tylko uroku! A borówka stała się przekornie wisienką na torcie! :P


Składniki:
  • 2 galaretki jagodowe Winiary
  • 100 g borówek
  • 500 ml jogurtu
  • 1 łyżka cukru pudru
  • łyżeczka żelatyny
  • bita śmietana dla dodania smaczku ;)
Wykonanie:

1. Jedno opakowanie galaretki rozpuszczamy w 300 ml gorącej wody. Lekko studzimy i wlewamy do foremek(u nas kieliszki do wina). Wrzucamy do galaretki owoce i czekamy, aż galaretka stężeje.
2. Jogurt miksujemy z cukrem pudrem.
3. Drugie opakowanie galaretki rozpuszczamy w 100 ml gorącej wody, do której dodajemy również łyżeczkę żelatyny - dokładnie mieszamy i nieco przestudzamy(aby było letnie).
4. Jogurt dzielimy na dwie części - do jednej dodajemy 1/3 rozpuszczonej galaretki, do drugiej resztę - robimy dwa odcienie, a co! ;) Jogurt miksujemy z galaretką.
5. Gotowe kolorowe masy jogurtowe przekładamy do foremek i dokładnie chłodzimy.
6. Aby wyjąć galaretkę z foremki, należy zanurzyć ją na kilka sekund w ciepłej(niezbyt gorącej, bo galaretka zacznie się rozpuszczać!) wodzie - wychodzi jak należy :)

Smacznego,
Rozpocznij owocowy sezon z galaretkami WINIARY!


5 komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...